2017 yalıtım yılı olacak

Kategori : EnerjiTarih : 05 Mart 2017


Enerjinin yüzde 34’ünün konutlarda kullanıldığı ülkemizde bu enerjinin yüzde 80’inin ısıtma amaçlı tüketildiğini belirten Persan Çatı, Cephe ve Yalıtım Sistemleri Genel Müdürü Salih Ürün, “2017’de yalıtımı olmayan bina kalmayacak” dedi.

TÜRKİYE’de tüm kesimlerin enerji tasarrufu için harekete geçmesi gerektiğini anlatan Persan Çatı, Cephe ve Yalıtım Sistemleri Genel Müdürü Salih Ürün, “Isıtmanın yanı sıra yaz aylarında soğutma amaçlı kullanılan enerji hem doğaya hem de aile bütçesine ciddi zararlar veriyor. Bunun önüne geçmek için çalışmalarımızı hızlandırdık. 2017’de yalıtımı olmayan bina kalmayacak” dedi.

KONFORLU MEKANLAR

HEM SICAĞA HEM SOĞUĞA KARŞI

SALİH Ürün, şunları aktardı: “Termoşap ve Termosıva kullanılan binalarda tüketiciler elektrik ve doğalgaz faturasından yüzde 50 tasarruf edebilir. Bu binalar her yıl ülke ekonomisine ve çevreye katkı sağlar. Sadece sıcağı değil, soğuğu da muhafaza eden Termoşap ve Termosıva binaları yazın serin, kışın sıcak tutar. Birçok avantajı ile müteahhit firmalar, mimarlar, mühendisler ve tüketicilerin öncelikli tercihi haline gelen yapı elemanlarımız sayesinde yalıtımsız bina kalmayacak.”

Kaynak:http://www.hurriyet.com.tr/2017-yalitim-yili-olacak-40206389


Etiketler :
Paylaş      
     
     
Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :