Gaziantep inşaat sektörü Londra’ya çıkarma yaptı

Kategori : İnşaatTarih : 25 Mart 2017


Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneği üyeleri, İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen ECOBUILD Yapı Fuarı’na katıldı. GAİMDER Başkanı İbrahim Apa, fuarın sektördeki yenilikleri yakından takip etme açısından son derece olumlu geçtiğini söyledi.

İbrahim Apa, GTO ve KOSGEB destekli gerçekleşen fuar ziyareti ve iş gezisine, dünyanın bir çok ülkesinden 700 firmanın katıldığına dikkat çekerek, 36 bin metrekare kapalı alan üzerinde gerçekleştirilen fuarı yaklaşık 35 bin profesyonel ziyaretçinin ziyaret etmesinin de son derece önemli olduğunu söyledi.
Gaziantep’in her zaman inşaat sektöründe kendini geliştiren bir konumda olduğunu belirten Apa “Bulunduğumuz nokta ile yetinmeden, daha iyilerini yapmak ve sektörümüzü dünya ülkeleri ile rekabet eder düzeyde tutmak adına, Londra’daki fuar son derece verimli geçti. Meslektaşlarımız sektörde üretilen yenilikçi ürünleri yerinde görmekle birlikte, bire bir görüşmeler de gerçekleştirdi. Fuarda özellikle; yeni mimari uygulamalar, enerji tasarrufu, çevreye duyarlı inşaat malzemeleri ve ısıtma-soğutma teknolojileri gibi alanlarda ve sektörde yaşanan son gelişmeleri de yerinde görme fırsatı bulduk” dedi.
Gaziantep’in Ortadoğu bölgesine olan coğrafi konumu nedeniyle, özellikle Suriye’nin yeniden inşasında aktif rol üstlenebileceğini inandıklarını da ifade eden İbrahim Apa, bu anlamda sektörün yurt dışına açılmasına her zaman sıcak baktıklarını da söyledi.

kaynak: yapı haberleri


Etiketler :
Paylaş      
     
     
Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :