Yeraltına alınan hattan evine kaçak elektrik çekti

Kategori : EnerjiTarih : 05 Mart 2017


Yeraltına alınan hattan evine kaçak elektrik çektiSİİRT’in Kurtalan İlçesi’nde kaçak kontrolü yapan Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. ekipleri, yeraltına alınan enerji nakil hattından, bir kişinin evine harici kablo ile kaçak elektrik çektiğini tespit etti.

SİİRT’in Kurtalan İlçesi’nde kaçak kontrolü yapan Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. ekipleri, yeraltına alınan enerji nakil hattından, bir kişinin evine harici kablo ile kaçak elektrik çektiğini tespit etti.

Kurtalan İlçesi’nde, abonelere elektrik enerji sağlayan kabloların yeraltına alınması sırasında, Yenidoğan Mahallesi’nde aşırı yüklemeden dolayı ana artelde patlama meydana geldi. DEDAŞ ekipleri, patlamının meydana geldiği noktada yaptığı araştırmada, bir eve özel ve harici bir hatla elektrik çekildiğini tespit etti. Abona sahibinin adını açıklamayan DEDAŞ yetkilileri, bu kişiye cezai işlem uygulandığını belirterek, kaçak yolla elektrik çekilen evin de 4 katlı olduğunu söyledi.
Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. Siirt Şube Şefi Naci Obut, kaçak kullanıma karşı büyük bir çalışma başlattıklarını belirterek, “Kaçak elektrik ile mücadele ve elektrikte hizmet kalitesini arttırmak için il genelinde bir çok çalışma başlattık. Gerek yeraltı, gerekse havayi hatlarda hem iyileştirme, hem de kaçak elektriği önlemek maksatlı sayaçlarımı toplulaştırmaktayız. Bu çerçevede yer altı çalışması yaptığımız Kurtalan İlçemiz’de kaçak elektrik kullanılıp kullanılmadığını denetlemek amacıyla gece gündüz personellimiz ile sahadayız. En son çok enteresan bir kaçak şekline rastladık. Yaptığımız yeraltı çalışmaları sonrasında birkaç abonenin kendisine sunmuş olduğumuz bağlantı kablo haricinde, hem kendi can ve mal tehlikesini de dikkatte almadan, kaçak elektriğin bir suç olduğunu dikkate almadan, kendi sokaktan geçen şebekemizi standart bir şekilde delerek kendine harici bir hat çektiğini tespit ettik. Tabi bu denetim sonucu yaptığımız bu tespitte abonemize cezai işlem uyguladık” dedi.

 

Kaynak: haberler


Etiketler :
Paylaş      
     
     
Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :