Usta Mimarlar ve Malzeme Uzmanlarıyla Özel Buluşma

Kategori : İnşaat, YalıtımTarih : 12 Haziran 2019


Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, 18-21 Haziran tarihlerinde dört gün boyunca malzeme firmalarının standına yapılacak ziyaretle ve usta mimarlar – mühendislerle söyleşiyi içeren özel bir program sunacak.

BAŞLANGIÇ TARİHİ: 18 Haziran 2019
BİTİŞ TARİHİ: 21 Haziran 2019
YER: TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece, İstanbul
DÜZENLEYEN: ITE Turkey, YEM Fuar

İkinci yılında “Mimari Ustalık Sınıfları” fuarın İç Yapı, Yalıtım&Yapı Malzemeleri, Doğrama (Kapı ve Pencere) ve Cephe Sistemleri, Şantiye ve Kaba Yapı salon düzenini tematik çerçeve olarak kullanıyor. Etkinlik fuar alanındaki standlarda malzeme konuşmaları ve tematik çerçevelere odaklanmış sohbetler ile bilgi alışverişi sağlıyor, katılımcılara yerinde malzeme uygulamalarıyla etkileşimli bir fuar deneyimi sunuyor.

Etkinlik, mimari ofislerin proje süreçlerine yön veren ya da kendi ofisini yöneten genç profesyonelleri, yüksek lisans ve doktora seviyesinde akademik çalışmalarına devam eden öğrencileri ve malzeme uzmanları ve konuk mimarlarla doğrudan etkileşim sağlayan bu buluşmaya katılmak isteyen tüm mimarlar ve mühendisleri Yapı Fuarı’na davet ediyor.

Katılımcıların gün sonunda sertifika alacakları etkinlik, Yapı Fuarı İstanbul kapsamında mimar ve mühendislere yönelik özel bir gezi niteliği taşıyor.

Usta Mimarlar, Mühendisler ve Malzeme Uzmanlarıyla Özel Buluşma

“Mimari Ustalık Sınıfları”ndan birine/tümüne kayıt yaptıran katılımcılar moderatör ile Fuar Alanı içinde gün bazında toplam 5 standa ziyaret gerçekleştiriyor. Etkinliğin konuğu olan usta mimar ve mühendisle doğrudan bağlantı kurma imkanı buluyor. Onların deneyimlerinden faydalanıyor.

18 Haziran Salı günü, İç Yapı tematik çerçevesinde, iç mimar Jale Kulin ve mimar Görkem Volkan, mimari ve iç mekan tasarımı etkileşimine odaklanacak. Farklı ölçeklere dair alınan kararların nasıl nitelikli mekanlar yarattığını çeşitli projelerdeki iş birlikleri üzerinden anlatacak.

19 Haziran Çarşamba günü, Yalıtım&Yapı Malzemeleri tematik çerçevesinde mimar Murat Şanal (ŞANALarc), mühendis Yusuf Tıımbır (YBT Yapısal Tasarım Hizmetleri) ve mühendis Süleyman Akım (AKIM Mühendislik), ŞANALarc’ın İstanbul Tophane’de devam eden farklı ölçekteki çeşitli konut ve ticari projelerini yapı kabuğu, mimari program ve kent kapsamında tartışacak.

kaynak:yapı.com.tr


Etiketler :
Paylaş      
     
     
Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :